Pagina 1 van 1

Verhalen 25.000 euro op eigenaar cobra 'belachelijk'

BerichtGeplaatst: 12 dec 2014 20:38
door Martijn
Diverse buren vinden het onterecht dat de gemeente Drimmelen 25.000 euro wil verhalen op de eigenaar van de eerder dit jaar in Made ontsnapte cobra. "Dit kan niemand zomaar ophoesten. Belachelijk", zegt een buurvrouw.


Bron/lees verder: Omroep Brabant

Re: Verhalen 25.000 euro op eigenaar cobra 'belachelijk'

BerichtGeplaatst: 12 dec 2014 21:35
door loydlilith
Weet niet zo goed wat ik ervan moet vinden..
Aan de ene kant lijkt het alsof hij er alles aan doet om het vertrouwen van de buurtbewoners weer te krijgen. Volgens het artikel is hij zelfs bij mensen aan de deur geweest om excuses aan te bieden.
Aan de andere kant is het een kwalijke zaak dat die slang ontsnapt is en zal er toch iemand die 25.000 euro moeten betalen..
Daar tegen over staat weer.. Kan me niet voorstellen dat iemand zo 25.000 euro heeft liggen... Het is een bizar hoog bedrag..

Vind het een lastig geval..

Re: Verhalen 25.000 euro op eigenaar cobra 'belachelijk'

BerichtGeplaatst: 13 dec 2014 15:29
door The0nard0
Ik kan een heleboel vinden natuurlijk, laat ik direct maar eerlijk zijn ik ben geen pro en hoop het misschien ooit te worden.
25000 euro is een boel geld voor iets dat veel lijkt op een vergissing, de eigenaar van deze cobra zal vast niet express zijn dier los gelaten hebben.
ik kan mij gewoon niet voorstellen dat deze man heeft gedacht:" ik laat mijn cobra lekker ontsnappen even lekker de boel op stelten zetten"
het is goed dat hij erop aangesproken word en misschien een verplichte controle per half jaar moet krijgen om te kijken naar het welzijn van
de cobra en van de verblijfplaats van de cobra want het is een kwalijke zaak dat het dier heeft kunnen ontsnappen.

Ik vind wel dat als deze man daadwerkelijk zijn verantwoording draagt, mensen informeerd, excuses aanbied en meehelpt om het dier
te zoeken te vinden te behandelen waar nodig hij niet een geld boete moet toegerekend worden, ik ben van mening dat een strengere controle
en een minder hoge boete een betere oplossing was geweest.

maar nogmaal ik ben geen pro ik kan vinden wat ik wil
Ik wens deze man heel erg veel succes toe en ik hoop dat hij zijn dieren mag houden maar wel met de juiste controle.

Re: Verhalen 25.000 euro op eigenaar cobra 'belachelijk'

BerichtGeplaatst: 13 dec 2014 17:21
door loydlilith
Ik heb uit een ander artikel toen der tijd begrepen dat de man zijn slang weg heeft gedaan, puur om de buurt gerust te stellen.
Denk dat dit ook wel meegenomen moet worden in zo'n beslissing.. De man neemt in elk geval duidelijk de verantwoordelijkheid voor het hele gebeuren

Re: Verhalen 25.000 euro op eigenaar cobra 'belachelijk'

BerichtGeplaatst: 14 dec 2014 15:27
door The0nard0
ronduit sneu voor de cobra en voor zijn eigenaar

Re: Verhalen 25.000 euro op eigenaar cobra 'belachelijk'

BerichtGeplaatst: 15 dec 2014 13:18
door bart-outenaar
Als er 25.000 euro schade is, dan moet er 25.000 euro opgehoest worden... Waarschijnlijk door de verzekering (welke in toekomstige polissen meeneemt dat een ontsnapt gevaarlijk huisdier niet in de polis zit.)

Re: Verhalen 25.000 euro op eigenaar cobra 'belachelijk'

BerichtGeplaatst: 16 dec 2014 13:06
door stippke
Dat geld zal inderdaad ergens vandaan moeten komen.
Maar om nou 25000 euro boete te geven voor een ''ongeluk'' is ook wel weer wat overdreven.

Beste man is bij heel de straat persoonlijk aan de deur geweest en heeft ook nog een buurt bbq gegeven vanwege het ongemak.
En nog eens zijn slangen verkocht wat ik erg ver vind gaan!

ik vind dat daar toch ook wel rekening mee gehouden mag worden.

Re: Verhalen 25.000 euro op eigenaar cobra 'belachelijk'

BerichtGeplaatst: 18 dec 2014 09:34
door bart-outenaar
De gemeente heeft goed gereageerd door een prijzige zoektocht op touw te zetten, dit heeft 25000 gekost en dat geld willen ze terug zien. Ik vind het vooral vreemd dat het in dit verhaal een boete wordt genoemd.. toen ik per ongeluk een lantaarnpaal omver reed kreeg ik geen boete maar een rekening.

Re: Verhalen 25.000 euro op eigenaar cobra 'belachelijk'

BerichtGeplaatst: 19 dec 2014 12:22
door chris79
eigenaar slang heeft op ander forum zijn verhaal gedaan en aangegeven niet de nodige voorzorgsmaatregelen te hebben genomen om ontsnapping te voorkomen.

In mijn ogen is die 25.000 daarom meer dan terecht en daarnaast mogen ze van mijn part hem ook een paar maanden vast zetten en in elk geval een verbod op het houden van huisdieren geven voor de rest van zijn leven.
Achteraf is het natuurlijk logisch dat je je excuses aanbiedt. Laksheid kun je je niet veroorloven als je potentieel dodelijke dieren in huis hebt.

Ik heb alleen wurgslangen maar ik heb de slangenruimte wel ontsnappingsproof gemaakt.